Kara Mürver Nedir? Faydaları Nelerdir? Vücuda Fayda Sağlar mı? Corona Virüse Karşı Etkili Mi?

KARA MÜRVER NEDİR?

Son dönemlerde corona virüs adı altında tüm dünyayı etkisi altına olan salgın hastalık olarak bilinen bu durum karşısında pek çok önlemler alınmaktadır. Gerek maske , mesafe ve temizlik kuralı olarak yaygın bir önlem alınsa da ,  insanların kendi çabasınca da alabileceği önlemler bulunmaktadır.

Başlıca önlem olarak insanlar bağışıklık sistemini düzenlemek ve güçlü tutmak amaçlı çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Dinç utan çaylar veya besinler tüketerek özellikle mevsim geçişinde vücudun direnci düşeceği için vücut için sağlıklı ve bağışıklığı güçlü tutan besinler tüketilmektedir.

Bunun yanı sıra mevsim değişikliği yaşanmakta ve kişileri panik sarmaktadır.

Bu aralar ise herkes “acaba ne tüketirsem bağışıklığımı güçlendiririm?” sorusuyla pek çok besin araştırmaktadır. Bu yararlı besinler arasında herkes en güçlü olanını ve en etkili olanını sorgulamaktadır.

Tam da bu sırada hem vücut direncini arttıran hem de corona virüse karşı kalkan sağlayan bir bitki olan kara mürver yer almaktadır. Halk arasında pek çok genelde köylerde yetişen bu bitki antioksidan açısından verimli olması ile dikkat çekiyor.

Hem corona virüse etki ederken aynı zamanda diğer gribal hastalıklara karşı da güçlü bir koruma sağlamaktadır.

FAYDALARI NELERDİR?

Kara mürver daha öncede belirttiğimiz gibi Türkiye de de pek çok yerde yetişen doğal bir bitkidir. Görünüm açısından siyah renkte küçük tomurcuklardan oluşan bir bitkidir.

Etkileri ise bu küçük tomurcukların arkasındadır. Bu küçücük tomurcukların sağladığı etkiler o kadar büyük ve şaşırtıcı ki , “ bu küçük şeyler bunları nasıl sağlıyor “ diyebileceğiniz bir bitkidir. Rengi koyu bir renge sahip olup görenleri şaşırtmaktadır.

Başlıca etkileri ise günümüz virüs sorununa çare olarak , virüs gibi vücuda girebilecek zararlı etkenleri uzak tutarak vücuda girmesini engeller. Virüsü engeller ve diğer hastalıkların da oluşmasını engeller.

Vücut için kara mürver bitkisi farklı formlarda kullanılmaktadır. Taze bitkisini elde edemem diye düşünenler için kurutulmuş ekstresi bulunmaktadır. Günümüzde kara mürver  çay ve şurup olarak çıkması ile reçeli ile bile karşımıza çıkmaktadır.

Tıbbi ürünler içinde kullanılıyor. Damla gibi kolay sunumlar da içermektedir.

Corona virüse direkt etki ederek vücudu diğer virüslerden de koruyan kara mücver pek fazla bilinmese de aslında sıkça kullanılan bitki arasında yer almaktadır. Ünlü sağlıkçıların bile televizyon programlarında önerdiği bir bitkidir.

Sadece vücut içinde kalmayıp solunum yollarının temizlenmesine yol açıyor.  Corona virüs belirtilerinden biri olan eklem ağrılarına ise kara mürver bu ağrılara son vermektedir. Corona virüs belirtilerinden biri olan nefes darlığı çekmekte zorluk çekenler için ise kara mürver kullandıktan sonra etkisi görülmektedir.

C vitamini açısından da oldukça zengindir ve vücudun demir eksikliğini giderir. Etkinliği dermatolojik olarak da kanıtlanmıştır.

Klinik ortamda insanlar üzerinde de test edilerek sağladığı etkenler gözle görülür biçimdedir.

Hem virüsü yok ediyor hem de diğer hastalıklara karşı bağışıklık kazanmamızı sağlıyor.

Aynı zamanda beyaz kan hücrelerini de etkiler. Testlere göre ise bağışıklığın için kara mürver tüketilmiş ve sonucu vücut güçlenmiş ve herhangi bir hastalığa karşı koruma kalkanı oluşturmuştur.

Güncel sorun olan corona virüs ise gün geçtikçe hayatımızda yer almaya devam etmekte ve kötü sonuçlar ile hayatımıza devam etmemizi sağlamaktadır. Can kayıpları ile beraber vaka sayıları da artmakta ve bu durum gün geçtikçe can sıkmaya devam etmektedir.

Sevdiklerimiz için bir süre normal hayatımıza ara verelim…bu sayede ileriki hayatımızda daha sağlıklı bir gelecek hazırlamış oluruz.

Daha fazla bu kadar can sıkıcı sonuçları elde etmemek için yapmamız gerekenler arasında 3 temel kural dışında da bizim yapmamız gereken bağışıklığımızı dinç tutmamız gerekmektedir.

Tüm bunların sağlanması ise kara mürver ile oluşmakta ve ve adeta bir kale kapısı olup bizi corona virüse karşı korumaktadır.

Hem corona virüse hem de  diğer sağlık sorunlara karşı bağışıklık oluşturmaktadır.

Yorum Yap

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz.